Gra hufca z okazji Święta Niepodległości

dsc_0469

Podczas II wojny światowej wielu członków Szarych Szeregów było aresztowanych. Mury Pawiaka i Szucha pochłonęły tysiące ofiar, jednak do tej pory nikogo z nich nie odbijano. Ale Rudego musieliśmy odbić.
Dowódcy patroli odpowiednio wcześniej przed akcją dostali listy z fragmentem książki „Kamienie na szaniec”, żeby móc się przygotować zastępem do fabuły.
Tydzień przed akcją odbyło się spotkanie przedstawicieli patroli z dowódcą akcji – Orszą. Żeby poznać godzinę i miejsce spotkania oraz ekwipunek musieli odnaleźć skrytkę z grypsami.
11.11. nasze harcerki przeszły krótkie szkolenie, które wprowadziło je w działalność Szarych Szeregów. Zastępy odbierały zaszyfrowaną morsem wiadomość od dowództwa i nadawały odpowiedź, wywieszały flagę Polski tak, żeby nie zauważyli ich patrolujący okolicę Niemcy, zdobywały informacje na temat stanu Rudego od strażnika-wtyki, liczyły ilość dni od wybuchu wojny do dnia akcji…
Kiedy patrole zdobyły już doświadczenie w konspiracji, mogły wziąć udział w akcji. Rudego przeprowadzano z więzienia na Szucha (Carrick) na Pawiak. Pierwszy oddział Anody stał na trasie od więzienia do Arsenału (Trybunał). Kiedy widziały zbliżających się Niemców podawały sygnał machając beretami lub czapkami, cały czas podbiegając do przodu, żeby być przed Rudym. Potem oddział Słonia mógł złapać Niemców poprzez ich okrążenie. Rudy w końcu był wolny, niestety jego stan był tak poważny, że nie mógł iść o własnych siłach. Trzeci oddział Zośki przypiął go do noszy i podawał kolejnym harcerkom ustawionym w szpalerze. Dzięki zaangażowaniu wszystkich harcerek udało nam się uratować Rudego.
Na koniec odbył się apel, oddziały zameldowały się dowódcy akcji.

Zostały też ogłoszone wyniki gry:
I miejsce -> Ryś 6 DL
II miejsce -> Łasica 8 DL
III miejsce -> Puma 10 DL

Źródło tekstowe: fb Skauci Europy w Lublinie

Zdjęcia z gry w zakładce  -> GALERIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s